Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 23.04.2024, 21:39

Класна країна 2 - А

Меню сайту
Готуємося до школи
Категорії розділу
Класний керівник [16]
Нормативні документи [26]
Методична скарбничка [43]
Календарне планування [13]
Сценарії свят [3]
Презентації [18]
Навчальне відео [29]
Фізкультхвилинки [16]
Літературне читання [11]
Українська мова [6]
Математика [0]
Природознавство [0]
Міні-чат
Початкова школа

«Методичний портал»

Сайт зареєстровано
Каталог українських сайтів
Освітній портал Каталог сайтов. Зарегистрировать сайт бесплатно в каталог сайтов
Підтримка сайту
продвижение бесплатно общение строителей
Користувачі
OnLine
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Юзери онлайн:
Нас відвідали:

Каталог файлів

Головна » Файли » Учительська » Українська мова

Букви, що позначають голосні звуки
01.08.2014, 14:52

Урок 6.

Тема: Букви, що позначають голосні звуки.

Мета: формувати в учнів ключові компетентності, а саме:

  • вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії, планувати свої дії, доводити роботу до кінця;
  • загальнокультурну компетентність – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту; бачити красу рідної мови;
  • соціальні компетентності – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших, продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі, проявляти ініціативу, використовувати різні ролі й функції в колективі;
  • громадянську компетентність – мати знання своїх прав і обов’язків, бережливе ставлення до людей, до самого себе;
  • здоров’язбережувальну компетентність – усвідомлювати здоров’я як вищу життєву цінність.

Формувати в учнів предметні компетентності:

– закріпити вміння учнів перелічувати голосні звуки і називати букви та їх позначення;

– розвивати логічне мислення;

– збагачувати мовлення;

– формувати вміння висловлювати власні думки;

– виховувати мовленнєву культуру;

  • розвивати в учнів спостережливість, зв’язне мовлення;
  • виховувати любов до рідної мови, любов до природи.

Очікувані результати: після цього уроку учні зможуть:

  • впізнавати та називати голосні звуки;
  • пояснювати якими буквами позначаються голосні звуки;
  • пояснювати різницю між буквами та звуками;
  • виконувати поділ слів для переносу;
  • утворювати слова за поданими буквами;
  • утворювати речення за поданими словами і словосполученнями;
  • розповідати отриману інформацію.

Обладнання: персональний комп’ютер, відеопроектор, комп’ютерна презентація.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Хвилинка каліграфії

Нн на ну ні ен Но Не ин ун он

Неділя новий насіння

Народитися в сорочці — бути щасливим.

— Вимовте голосні звуки у складах.

— Вимовте голосні звуки у словах.

— Який голосний звук найчастіше вживається у сталому звороті?

2. Словникова робота

Горизонт — 1) частина земної поверхні, яку можна бачити на відкритій місцевості; видноколо; 2) видима межа між землею і небом; обрій, виднокруг, виднокрай; 3) частина неба, яка ніби схиляється до землі; небосхил, кругозір, (прилягає до землі) крайнебо, небосхил, небокрай.

— Запишіть слова: горизонт, обрій, виднокруг. Складіть речення з одним зі слів.

3. Вправи на повторення

1) Прочитати вірш уголос.

Один осел в гніздо осине

оберемок сіна кинув.

От оказія була —

оси жалили осла!

— Який звук найчастіше зустрічався?

— Який він: голосний чи приголосний?

— Якою буквою він позначається?

— Випишіть з вірша слова, у яких є буква о. Підкресліть у цих словах букви, що позначають голосні звуки.

2) Поділити слова для переносу. Назвати голосні звуки.

Пенал, жолудь, журавель, олень.

III. Повідомлення теми і мети уроку

—Відгадайте загадку:

Хтось на біле полотно
чорне висипав пшоно.
Як зумієш позбирати,
зможеш книжку прочитати. 
(Букви)

— Тема нашого уроку «Букви, що позначають голосні звуки».

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Пояснення вчителя

— Скільки голосних звуків в українській мові?

— В українській мові шість голосних звуків. Вони позначаються на письмі

десятьма буквами.

Звуки:        [а]               [о]             [у]             [е]            [и]             [і]      – 6

Букви:        а я                о               у ю              е є              и                і ї      –10

— Відгадайте загадки про букви:

Чим закінчується літо,
А починається осінь?
(Буквою О)

Угорі – гачок,
Унизу – гачок,
А поміж ними – язичок.
(Буква Є)

З неї слова не почати,
Їй всередині стояти
Доля випала сумна.
Що ж за літера вона?
(Буква И)

Стали букви у рядок

 І побігли в дитсадок.

 Хто у них за ватажка?

 Ну звичайно, буква (А).

 

2. Робота за підручником (с. 11–13)

Вправа 1

— Прочитайте акровірш Леоніда Глібова.

— «Зберіть» слово з підкреслених букв. Поділіть його на склади. Вимовте наголошений склад.

— Спишіть перше речення акровірша. Доберіть до слова молодій слово, протилежне за значенням.

— У якому значенні використано виділене слово? Доберіть до нього слова, близькі за значенням. Запишіть.

— Зробіть звуко-буквений аналіз цього слова за зразком.

Вправа 2

— Прочитайте текст.

— Випишіть за зразком із тексту назви країн та їх громадян. З якої букви пишуться назви країн? А з якої — назви громадян?

— Спишіть перший абзац. Поділіть підкреслені слова на склади для переносу. Визначте наголошені склади.

Вправа 3

— Поясніть, як ви розумієте подані словосполучення.

— Складіть речення з цими словосполученнями. Запишіть.

Фізкультхвилинка „Радість”

Встаньте, діти, посміхніться,

Землі нашій уклоніться

За щасливий день вчорашній.

Всі до сонця потягніться,

Вліво, вправо нахиліться,

Веретенцем покрутіться.

Раз присядьте, два присядьте

І за парти тихо сядьте.

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Гра «За абеткою»

— Запишіть слова в алфавітному порядку. Підкресліть букви, що позначають голосні звуки.

Олень, дідусь, театр, льон, вуж, метро, диван.

2. Робота в парах

1) Гра «Розгубилися склади».

— Запишіть утворені слова. Підкресліть букви, що позначають голосні звуки.

вед           ли               ця

ве             мідь

ву             сло

2) Гра «Шифрувальник».

— Розшифруйте слова і запишіть їх. Назвіть одним словом. Підкресліть букви, що позначають голосні звуки.

ПАВМА               КАБІЛ                 СУКБОР

КАЛАСТІВ          ЛЕКАЛЕ             РОКАСО

3. Творче списування

— Спишіть речення. Підкресліть букви, що позначають голосні звуки.

Збудувала хатку, піч і поличку.

Запрошу я в гості хитру лисичку.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

Метод „Мікрофон”.

— Як поділяються всі звуки української мови?

— Скільки голосних звуків є в українській мові? Назвіть їх.

— Скількома буквами вони позначаються на письмі? Назвіть їх.

VII. Домашнє завдання

С. 12, вправа 2.

— Спишіть останній абзац вправи 2. Зробіть звуко-буквений аналіз виділених слів.

Категорія: Українська мова | Додав: Lena
Переглядів: 3175 | Завантажень: 19 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Міні - профіль
Оголошення

Сделано на Padlet
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання Осталось...
Погода
Наша кнопка



Класна країна 2-А © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz