1. Автор. 2. Назва книги.
3. Імена головних героїв.
4. Короткий зміст (до 5 речень).
5. Особисте враження від прочитаного (2-5 речень).
6. Оцінка книжки за 12-ти бальною шкалою (11-12 балів - улюблена книжка, 8-10 балів - сподобалася, 5-7 балів - добре, 3-4 бали - буває краще, 1-2 бали - не сподобалася)
У виняткових випадках допускається оцінка 12+ або 0 балів. Форма ведення щоденника - ДОВІЛЬНА.
Ведення щоденника оцінюється в 1 або 2 бали. Той учасник, який веде щоденник регулярно і записує туди як обов'язкову, так і додаткову інформацію, отримує 2 бали.
За вашим бажанням можна вказати назву видавництва, рік видання, загальну кількість сторінок, прізвища художника-ілюстратора (якщо видання ілюстроване), перекладача (для перекладних видань), номер ISBN, дати характеристику головних героїв, намалювати ілюстрації до твору.
Інструкція
Для початку потрібно визначитися з оформленням читацького щоденника. Легше всього за основу взяти просту зошит у клітинку. На титульній сторінці потрібно написати: «Читацький щоденник», ім’я та прізвище автора, клас. Також дитина може оформити обкладинку на свій розсуд.
На наступній сторінці підготуйте зміст читацького щоденника, в якому будуть перераховані всі книжки, які за літо прочитав дитина. Для максимального комфорту пронумеруйте сторінки.
При написанні інформації про прочитану книгу, ви можете дотримуватися такого порядку:
• Спершу напишіть назву твору, Прізвище І.О. автора. Крім того ви можете вказати біографію автора.
• Далі необхідно перерахувати основних героїв книги, дати їм коротку характеристику.
• Наступним пунктом йде виклад сюжету (наприклад, де і коли відбуваються події, у чому полягає конфлікт, коли він вирішується тощо).
• Потім опишіть один з вподобаних епізодів у книзі.
• У висновку ви можете вказати додаткову інформацію про книгу (знайдену учнем в інших джерелах), «літературний багаж» (які інші твори цього автора вже читав учень), написати загальні особисті враження про книгу.