Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 18.04.2024, 03:09

Класна країна 2 - А

Меню сайту
Готуємося до школи
Категорії розділу
Класний керівник [16]
Нормативні документи [26]
Методична скарбничка [43]
Календарне планування [13]
Сценарії свят [3]
Презентації [18]
Навчальне відео [29]
Фізкультхвилинки [16]
Літературне читання [11]
Українська мова [6]
Математика [0]
Природознавство [0]
Міні-чат
Початкова школа

«Методичний портал»

Сайт зареєстровано
Каталог українських сайтів
Освітній портал Каталог сайтов. Зарегистрировать сайт бесплатно в каталог сайтов
Підтримка сайту
продвижение бесплатно общение строителей
Користувачі
OnLine
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Юзери онлайн:
Нас відвідали:

Каталог файлів

Головна » Файли » Учительська » Українська мова

Урок розвитку зв’язного мовлення. Опис предмета за малюнком, планом, змістом загадки. Тема опису «Ромашка»
01.08.2014, 15:11

Урок 8.

Тема: Урок розвитку зв’язного мовлення. Опис предмета за малюнком, планом, змістом загадки. Тема опису «Ромашка»

Мета: формувати в учнів ключові компетентності, а саме:

  • вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії, планувати свої дії, доводити роботу до кінця;
  • загальнокультурну компетентність – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту; бачити красу рідної мови;
  • соціальні компетентності – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших, продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі, проявляти ініціативу, використовувати різні ролі й функції в колективі;
  • громадянську компетентність – мати знання своїх прав і обов’язків, бережливе ставлення до людей, до самого себе;
  • здоров’язбережувальну компетентність – усвідомлювати здоров’я як вищу життєву цінність.

Формувати в учнів предметні компетентності:

  • формувати в учнів вміння описувати предмет за малюнком, планом, змістом загадки;
  • формувати в учнів вміння давати відповіді на запитання;
  • виховувати естетичні почуття.
  • розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу;
  • збагачувати мовлення;
  • формувати вміння висловлювати власні думки;
  • виховувати мовленнєву культуру;
  • розвивати в учнів спостережливість, зв’язне мовлення;
  • виховувати любов до рідної мови, любов до природи.

Очікувані результати: після цього уроку учні зможуть:

  • розгадувати загадки, шаради;
  • утворювати нові слова за поданими (із зайвою буквою);
  • описувати рослину (ромашку);
  • складати опис квітки;
  • розповідати  отриману інформацію.

Обладнання: персональний комп’ютер, відеопроектор, комп’ютерна презентація.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Хвилинка каліграфії

За       аг      ад      дк      ара    реб    ус

Загадка шарада ребус

2. Гра «Вилучи “зайву” літеру»

Вурлиця — вулиця;

зайєць — заєць;

килдим — килим;

меторо — метро;

дознака — ознака;

ясень — ясен.

III. Повідомлення теми і мети уроку

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 14–15)

Вправа 1

— Прочитайте загадку. Які слова допомогли знайти відгадку?

— Доберіть із тексту слова, які описують ромашку. Доповніть ними речення.

Ромашка золотиста, ніжна, гожа.

— У підкреслених словах вимовте голосні звуки.

Метод „Гронування”.

— Назвіть слова, які спадають вам на думку, коли ви чуєте слово ромашка.

 

 

 
 

 

 

 

 

 


 

Вправа 2

— Розгляньте малюнок. Дайте відповіді на запитання.

— Де росте ромашка? (Ромашка росте у садочках та палісадниках, у парках та на городі, у лузі та полі.)

— Яке в неї стебло? (Стебло в неї тонке, тендітне.)

— Які в ромашки листочки? (Листочки у ромашки зелені, довгасті.)

— Які в неї пелюстки? (Пелюстки білі та ніжні.)

— Яка у квіточки серединка? (Серединка золотиста.)

— Що вам відомо про ромашку? (Ромашка лікує людей від багатьох хвороб, годує солодким нектаром комах.)

Фізкультхвилинка „У лісі”

Трава низенька-низенька, (всі присіли)

Дерева високі-високі. (піднімають руки вгору)

Вітер дерева колише-гойдає (обертаються)

То вліво, то вправо нахиляє (нахил вправо, вліво)

То вгору, то назад, (потягуються вгору, назад)

То вниз нагинає. (нагинаються вперед)

Птахи летять – відлітають, (махають руками)

А учні тихенько за парти сідають. (всі сідають).

 Вправа 3

— Складіть власний опис ромашки.

Зразки описів ромашки

У ромашки кругла серединка яскраво-жовтого кольору. Пелюстки біленькі та ніжнііжні. Ромашка, неначе маленьке сонечко, усміхається до всіх навкруги.

 

Ромашка росте у садочках та палісадниках, у парках та на городі, у лузі та полі. У неї тоненьке стебельце, зелені листочки. У ромашки біліілі пелюстки. Ця ніжна квіточка має золотисту, мов сонечко, серединку. Ромашка лікує людей від багатьох хвороб, годує солодким нектаром комах. Усі, хто дивиться на неї, не можуть відірвати очей від такої краси.

2. Слухання й обговорення аудіозапису казки Г. Х. Андерсена «Ромашка»

— Кого автор обрав головними героями свого твору?

— Чи подобалося ромашці її життя?

— Чому жайворонок із безлічі квітів обрав саме ромашку?

— Що затьмарило щастя ромашки?

— Як поставилися до щастя ромашки горді тюльпани і нарциси?

— Ми будемо пишатися ромашкою, запам’ятаємо все те хороше, що вона робила. Напевно, Андерсен хотів, щоб ромашка була прикладом для всіх. Щоб люди прагнули бути добрими, дбайливими, чуйними, а не такими, як синьйори квіти.

V. Домашнє завдання

Намалювати ромашку та записати її опис.

Категорія: Українська мова | Додав: Lena
Переглядів: 2402 | Завантажень: 31 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Міні - профіль
Оголошення

Сделано на Padlet
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання Осталось...
Погода
Наша кнопка



Класна країна 2-А © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz