Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 23.04.2024, 18:40

Класна країна 2 - А

Меню сайту
Готуємося до школи
Категорії розділу
Умови зарахування [8]
Портфель першокласника [3]
Для мами і тата [14]
Школа майбутнього першокласника [9]
Оголошення [2]
Міні-чат
Початкова школа

«Методичний портал»

Сайт зареєстровано
Каталог українських сайтів
Освітній портал Каталог сайтов. Зарегистрировать сайт бесплатно в каталог сайтов
Підтримка сайту
продвижение бесплатно общение строителей
Користувачі
OnLine
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Юзери онлайн:
Нас відвідали:

Каталог файлів

Головна » Файли » Готуємося до школи » Для мами і тата

Як швидко навчити дитину читати складами?
02.08.2015, 13:10

Як швидко навчити дитину читати складами?

Дошкільник, що  читає, явище цілком поширене. Це пов’язано з тим, що багато шкіл підвищують планку вимог при прийнятті дитини в перший клас, і щоб їм відповідати, багатьом батькам доводиться неабияк потрудитися. Щоб не було причиною, по якій ви вирішили, що вашому малюкові пора навчитися читати, – нижче ви знайдете декілька корисних рад, наслідуючи які, ви, з вашим малюком, набагато легше пройдете цей непростий шлях. 

  1. Отже, найпоширеніша проблема в навчанні читанню, – дитина знає назви букв, і називає в слові саме їх (а не відповідні звуки). Через це він не сполучає приголосні з голосними. В результаті замість бажаного МА-МА, маємо ЕМ-А-ЕМ-А. Що найнебезпечніше в цій ситуації, при безлічі виправлень і пояснень "як потрібно читати це слово”, малюк може взагалі втратити інтерес до читання і відмовитися від спроб пробувати ще.

    Як не допустити цього і виправити ситуацію? Спершу, пропонуємо дитині пограти! Для гри необхідно заздалегідь запастися картками з написаними складами, а ще лучше- кубиками. Якщо придбати готовий комплект таких кубиків немає можливості, купіть будь-які кубики і обклейте їх відповідними складами (складами). Ви витратите два вечори на їх виготовлення, але це заощадить ваші сили і час надалі. Почніть із складів з буквою А (ПА, БА, МА, НА..). Запропонуєте дитині викласти з них паровозик (якщо у вас кубики, можна і вежу).Маленькою іграшкою стрибайте на кожен склад і вимовляєте його, голосну тягніть. Потім поступово включайте в гру дитину (нехай він повторює, шукає потрібний склад і так далі). Далі додайте склади з іншою голосною (ПО, БО, МО, АЛЕ). Почніть з одного, покладеного серед вже знайомих, тепер ми читаємо ПА, БА, МА, ПО, НА (дитина знаходить, що тут зайве). Далі, додайте усю групу складів з буквою "О” і допоможіть дитині розсортувати їх. Потім нехай дитина учить іграшку читати їх, дає вам завдання з цими кубиками і тому подібне. Обов’язково дякуєте від імені іграшки малюкові і захоплюйтеся тим, що він вже САМ читає! За подібною схемою продовжуйте працювати з картками або кубиками, ускладнюючи завдання. З часом переходіть до простих слів, і обов’язково давайте дитині самій їх викладати і читати.

  2. Чи важливо навчити дитину розрізняти голосні і приголосні звуки? Так, щоб потім легше було сполучати звуки разом, а в майбутньому робити звуковий аналіз слова. Є дуже простий спосіб, який подобається малюкам, : голосний звук вимовляєте дуже протяжно і рукою робіть жест, ніби щось розтягуєте. При вимовленні приголосного звуку, говорите його коротко, уривчасто, закріплюючи його жестом, неначе ви щось відрізуєте. Незабаром дитина сама стане пробувати, тягнеться звук або немає і супроводжуватиме це допоміжними жестами. Для зорового закріплення класифікації звуків, прагніть усі голосні означати червоним кольором, а приголосні – синім.

 3. Тепер, як допомогти дитині "розчитатися”, – почати читати складами, розуміючи значення слова? Звичайно ж, в захоплюючих іграх. Дошки для крейди і маркерів, досточки з магнітним піском і просто листи паперу, ось незамінні помічники в цій справі. Помічено, що малюки дуже люблять сюжетні ігри, – обов’язково використовуємо це в навчанні читанню. Наприклад, розповідаємо історію про зоопарк, в який прокрався злий щур і перегриз усі таблички на клітинах з назвами тваринними. Через це зоопарк не зможе відкритися, і ніхто не принесе тваринам пригощання! Разом з малюком приходимо на допомогу, – написані заздалегідь слова (назви тварин) або сполучаємо з двох частин (пу+ма), або дописуємо "з’їдену” букву (пум.?) і так далі. Також можна розповісти історію про мишку – ученицю (краще намалювати її), якій потрібна допомога в якому-небудь завданні по читанню. Мишка звертається до дитини, а вона допомагає їй зрозуміти або зробити будь-яке завдання.. Ваша фантазія – кращий помічник в тренуванні навички читання вашого малюка. 

4. Паралельно з освоєнням читання, пропонуйте малюкові писати букви і короткі слова. Робити це краще пальчиком в манній крупі (дітям дуже подобається). Для цього підійде невелике рознесення або коробка з низькими краями. Насипаємо трохи манки – і пишемо, малюємо скільки завгодно. Трохи потрусили рознесення, – перед нами знову гладка поверхня.

 5. І останнє, – чи треба дошкільникові знати увесь алфавіт по порядку? А чом би і ні? Найшвидший, і коханий дітьми спосіб, як вивчити усі букви по порядку, – проспівувати алфавіт під музику. Якщо у вас немає такої пісеньки, раджу записати музику (мінус) пісні Підмосковні вечори. Під нього чудово співається і російський і український алфавіт, а малюк проситиме співати ще і ще. Не забудьте повісити плакат з великим алфавітом на рівні очей вашого маленького учня, і при співі ви, а потому і сама дитина, показуйте проспівувані букви. Незабаром помітите, як малюк сам стане наспівувати букви, показуючи їх на плакаті. Підтримуйте дитину, помічайте і захоплюйтеся його успіхами, захоплено грайте з ним у вищеперелічені ігри. І ваш малюк неодмінно полюбить таке на перший погляд, не просте заняття, як читання.



Джерело: http://znay.info/yak-shvydko-navchyty-dytynu-chytaty-skladamy/

 

Категорія: Для мами і тата | Додав: Lena
Переглядів: 680 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Міні - профіль
Оголошення

Сделано на Padlet
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання Осталось...
Погода
Наша кнопка



Класна країна 2-А © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz